Psychoterapeuta dorosłych

Mgr Michał Straszak jest psychoterapeutą oraz psychologiem. Obecnie jest w trakcie procesu certyfikacji. Ukończył czteroletni kursu psychoterapii organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego w Krakowie.

mgr Michał Straszak

Mgr Michał Straszak jest psychoterapeutą oraz psychologiem. Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych w podejściu psychodynamicznym. Zajmuje się leczeniem zaburzeń osobowości, nerwic oraz zaburzeń afektywnych. Posiada doświadczenie w pracy z osobami z syndromem Dorosłych Dzieci Alkoholików. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Sekcji Naukowej Psychoterapii

Tytuł magistra uzyskał na Uniwersytecie SWSP w Katowicach. Obecnie jest w trakcie procesu certyfikacji. Ukończył czteroletni kursu psychoterapii organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego w Krakowie. Kurs posiada akredytację Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Regularnie poszerza swoją wiedzę i doskonali umiejętności w ramach licznych szkoleń, warsztatów i konferencji związanych z psychoterapią.

Doświadczenie zawodowe:
Obecnie Psychoterapeuta w „Centrum Psychologii i Psychoterapii Refleksja”
Psycholog w Ośrodku Badań i Psychoterapii
Psycholog w Górnośląskim Centrum Medycznym
Psycholog w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera

Szkolenia: Seminarium teoretyczno – kliniczne „Psychotyczne aspekty chorób afektywnych” (zajęcia prowadzone przez Lecha Kalitę, psychoterapeutę psychoanalitycznego), konferencja “Ciało z waty, ciało z kamienia – refleksje na temat obrazu i doświadczania ciała u osób z syndromem DDA” organizowane przez Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień, konferencja naukowa „Obcy. Inny. Taki sam w psychoterapii” oraz inne.