Kontakt

+48 510 977 663
Umawianie wizyt wtorek 11:00-15:00

Godziny pracy

pon. - pt. 8:00 - 21:00
sob. - nie. Zamknięte

Zaświadczenia

Zaświadczenia o przebytej psychoterapii

Centrum Refleksja wystawia zaświadczenia na potrzeby pacjenta w sytuacji gdy zostaną spełnione określone warunki.

  •  W przypadku ukończenia psychoterapii, gdy pacjent ukończył psychoterapię terminowo.
  •  Jako „TERMIN” uznaje się datę zakończenia psychoterapii zawartą w kontrakcie psychoterapeutycznym, jeżeli był to kontrakt z datą końcową. Terapia może również być zakontraktowana na określoną liczbę sesji. Na przykład: półroczna terapia – raz w
  • tygodniu- liczona jest na 6 miesięcy po 4 sesje w miesiącu, co daje 24 sesje. W takim przypadku brana jest pod uwagę liczba odbytych sesji.
  •  Kontrakt terapeutyczny z reguły ma formę ustną, jednak data zakończenia terapi zostaje odnotowana pisemnie.
  •  W przypadku kontraktu pisemnego, brane są pod uwagę informacje odnotowane pisemnie
  •  W przypadku terapii długoterminowej bez daty końcowej decyzja o wystawieniu zaświadczenia o trwającej bądź zakończonej terapii należy do terapeuty prowadzącego.
  •  Osoba, która chce takie zaświadczenie otrzymać proszona jest o przedstawienie sytuacji oraz podanie celów jego wykorzystania.
 

Tak ścisłe warunki wystawiania zaświadczeń maja na celu chronić terapeutę przed ewentualnymi sytuacjami, w których zostanie on “użyty” do rozwiązania konfliktów prowadzonych drogą sądową. Ważnym aspektem jest również sytuacja, w której pacjent nie kieruje się motywacją wewnętrzna, tylko korzyściami płynącymi z pozostania chorym. Taką sytuacją jest na przykład wykorzystanie zaświadczenia w celu uzyskania świadczeń państwowych, gdzie nie liczy się wyzdrowienie tylko wtórne korzyści materialne z pozostania w chorobie.

Oczywiście do czego zostanie wykorzystane zaświadczenie jest odpowiedzialnością pacjenta. Powyższe warunki istnieją po to by chronić zarówno dobro pacjenta jak i terapeutę prowadzącego.

Umów się na wizytę u psychologa

Możesz zarezerwować wizytę w kalendarzu online. Wybierz specjalistę oraz dogodny dla siebie termin. W kilka minut otrzymasz potwierdzenie rezerwacji.

Czym Jest Psychoterapia?

Scroll to Top