Kontakt

+48 510 977 663
Umawianie wizyt wtorek 11:00-15:00

Godziny pracy

pon. - pt. 8:00 - 21:00
sob. - nie. Zamknięte

Konferencja Naukowa

Konferencja Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej

PSYCHOTERAPIA PSYCHODYNAMICZNA W CZASIE PRZEMIAN

Dysforia płciowa | Psychoterapia online | Nowa klasyfikacja chorób i zaburzeń psychicznych ICD-11

Specjaliści z Centrum Refleksja uczestniczyli w IX już konferencji naukowej Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Tegoroczna Konferencja nosiła tytuł „Psychoterapia psychodynamiczna w czasie przemian”. Gośćmi specjalnymi będą Susan Evans oraz Marcus Evans.

Konferencjanaukowa poruszała niesłychanie istotne tematy, które wywołały wiele kontrowersji wśród środowisk psychotarapeutycznych, psychiatrycznych i lekarskich. Uważamy jednak, że nauka powinna stawiać niewygodne pytania, formułować hipotezy oraz nieustannie próbować je obalać. By jednak to było możliwe naukowcy, badacze i specjaliści praktycy muszą również prowadzić nieustępliwy dialog by ten cel zrealizować.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej konferencji naukowej. Poprzez rozmowę z uczestnikami i prelegentami mogliśmy wnieść swój skromny wkład w rozwój psychoterapii psychodynamicznej.

  • Emilia Soroko – Dymensjonalna diagnoza opisowa a teorie wyjaśniające mechanizm i genezę zaburzeń osobowości.
  • Marcus Evans, Susan Evans – Dysforia płciowa.
  • AndrzejaTrzęsicki – Komunikacja online w pracy psychoterapeuty psychodynamicznego – refleksje i wnioski po dwóch latach doświadczeń.

Każdy z powyższych paneli był zakończony obszerną dyskusją z uczestnikami oraz prowadzącymi. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań by w miarę możliwości każdy głos został usłyszany. Wszystko odbywało się w atmosferze szacunku dla dorobku zawodowego prelegentów. Ponadto w dyskusjach panelowych brali udział:

  • Aleksandra Chodecka
  • Agnieszka Izdebska
  • Jeremi Jan Kośmicki
  • Magdalena Przystańska
  • Marcin Kramek
  • Marta Orańska-Szałomska

Dziękujemy oraganizatorom za stworzenie przestrzeni do dialogi i rozwoju.

Podobne wpisy

Praca psychoterapeuty

Bezpieczeństwo danych

Pacjenci często pytają nas jak dbamy o bezpieczeństwo danych i informacji wrażliwych, które z racji Naszego zawodu zdecydowali się nam powierzyć. W niniejszym wpisie postaram się ten temat przybliżyć jednak zachowując na tyle duży poziom ogólności by nie zdradzać istotnych tajników zabezpieczeń.

Czytaj Więcej
Psychoterapia

Różne Kultury ta sama Nerwica

Artykuł ten pokrótce opisuje tematykę nerwic we współczesnych cywilizacjach. Składa się z dwóch części, pierwszej – wprowadzającej pojęcie nerwicy, oraz drugiej – przedstawiającej przykładowe różnice w postrzeganiu i podejściu do leczenia nerwic.

Czytaj Więcej
Aktualności

Zmiany w Refleksji

Postanowiliśmy odświeżyć naszą stronę internetową. Nowa strona jest szybsza i lepiej dostosowana do urządzeń mobilnych. Mamy nadzieję, że użytkownicy będą usatysfakcjonowani. Niektóre zmiany są trudne.

Czytaj Więcej
Scroll to Top